Fener preživel Sankt Peterburg in še upa na "play-off"

Evroliga 5. Feb 202019:55 > 20:06
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Fenerbahčeja so v Sankt Peterburgu dosegli tretjo zaporedno zmago potem, ko so slavili z rezultatom 73:68. Z zmago so znova v igri za končnico.

Čeprav so imeli košarkarji Fenerbahčeja v drugem polčasu tudi že 17 točk prednosti so tekmo dobili težje od pričakovanega. Zenit se je namreč vrnil, znižal na enomesten zaostanek in bil do zadnje minute v igri za zmago. Gostje na tekmi vendarle niso izpustili prednosti, ki so jo sicer imeli skozi celotno srečanje.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Leo Westermann, ki je dosegel 13 točk in 4 podaje. Kostas Sloukas jih je dodal 12, Jan Vesely in Luigi Datome po 11. Na drugi strani sta bila najbolj učinkovita Austin James Hollins in Gustavo Ayon. Oba sta tekmo končala s 16 točkami.

Fenerbahče je zdaj skupaj z Valencijo in Armanijem na osmem mestu. Vse tri ekipe imajo razmerje zmag 11-12, Zenit je na 17. mestu z razmerjem 7-16.