Vsestranski Dončić Realu pomagal do zmage v Kazanu

Evroliga 9. Feb 201718:43 > 18:44
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida so v Tatarstanu z 81:75 premagali UNICS. Dvoboj 22. kroga Evrolige je zaznamoval tudi slovenski košarkar Luka Dončić, ki je madridski ekipi pomagal na vrh lestvice. Kraljevi klub ima sedaj 17 zmag in 5 porazov.

Stanje ruske ekipe je ravno diametralno nasprotno, saj imajo po 22 krogih le sedem zmag in petnajst porazov. V zelenem dresu UNICS-a je tokrat debitiral nekdanji Partizanovec Danilo Anđušić, ki je dosegel 6 točk.

Domači so priključek držali do sredine zadnje četrtine, šest minut pred koncem celo vodili 66:65, potem pa je Real pobegnil po zaslugi naveze Luka Dončić – Othello Hunter, svoje je dodal še Anthony Randolph in beli so ušli na +9, kar je praktično odločilo zmagovalca.

Dončić je za Real dosegel 5 točk, 7 skokov in 11 asistenc, najučinkovitejši pa so bili Randolph z 19 točkami, Hunter s 14 točkami in Gustavo Ayon z 12 točkami.

Keith Langford (20 točk) je, tako kot skoraj vedno, prednjačil pri UNICS-u. V naslednjem krogu se bo Real doma pomeril proti Darussafaki, UNICS pa potuje v Atene k Panathinaikosu.