Olympiacos do zmage na velikem atenskem derbiju

Evroliga 3. Mar 202021:54 > 21:56
Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Olympiacos je slavil na velikem atenskem derbiju proti Panathinaikosu v okviru 27. kroga Evrolige. Rezultat je bil 81:78.

Čeprav je imel Olympiacos na tekmi uvodoma prednost z 12:4 so si pri Panathinaikosu opomogli in prvo četrtino dobili z 20:18. Vse do konca prvega polčasa so nato vodili Zeleni nato pa so z delnim rezultatom 10:2 pri Olympiacosu prišli do preobrata.

V tretji četrtini Olympiacosu nikakor ni uspelo, da bi prišel do dvomestne prednosti. So bili pa vseskozi v vodstvu. Ob koncu tretje četrtine je bilo 65:59 za rdeče-bele.

V zadnji četrtini je Panathinaikos tri minute pred koncem prišel do izenačenja (70:70) potem, ko je za tri zadel Nick Calathes. Do konca smo spremljali izenačen dvoboj, ki pa ga je na koncu z rezultatom 81:78 in z veliko prostimi meti vendarle dobil Olympiacos.

Pri zmagovalcih so imeli odličen strelski večer iz igre, PAO na drugi strani je na celotni tekmi iz 20 poizkusov zadel zgolj eno trojko (za izenačenje na 70:70). Zadel jo je Nick Calathes, ki je bil tudi najučinkovitejši pri svoji ekipi z 18 točkami. Pri Olympiacosu je največ točk zbral Shaquielle Mckissic (22), sledila sta Kostas Papanikolaou z 12. in Taylor Rochestie z 11.

Držao je Olimpijakos protivnika na dva poseda razlike tokom treće četvrtine da bi polovinom poslednje PAO konačno uspeo da dođe do izjednačenja. Veoma bitne poene tada je davao Kostas Papanikolau koji je imao šest poena i bitan ofanzivni skok. Potom je glavnu ulogu preuzeo Šakil Mekisik koji je u poslednjih minut i po sa dva ulaza napravio važne poene za svoj tim.