Ključni dan za Evroligo

Evroliga 25. Maj 20208:18 > 8:21
Panagiotis Moschandreou/EB via Getty Images

Danes naj bi padla končna odločitev, ali se bosta Evroliga in Evropski pokal v letošnji sezoni zaključila na igrišču. O tem bo glasovalo 11 klubov z A licenco.

Real Madrid, Barcelona, Baskonia, Žalgiris, EA7 Milano, Maccabi, CSKA, Fenerbahče, Anadolu Efes, Olympiacos in  Panatinaikos so klubi, ki bodo v ponedeljek odločali o usodi prekinjene sezone v Evroligi.

Tekmovanje so zaustavili po 28. krogu, tako da je do konca ostalo še šest krogov rednega dela, končnica in zaključni turnir. Ideja je, da bi vse tekme odigrali v enem mestu meseca julija.

Evropski specializirani mediji za košarko poročajo, da so Anadolu Efes, Real Madrid, Barcelona in Maccabi ekipe, ki bi rade nadaljevale s tekmovanjem.

Več bo znanega po današnji video konferenci, ki jo bodo klubi imeli ob 11:00, končno odločitev pa bo šef Evrolige Jordi Bertomeu sporočil popoldne na tiskovni konferenci.