Bo Fenerbahče najbogatejši evropski klub v zgodovini?

Evroliga 17. Mar 201713:55 > 13:56
Turkish Airlines EuroLeague

Skupina Doguš, ki je trenutno generalni sponzor Darušafake in eden izmed najvidnejših sponzorjev Evrolige, poskuša isti status doseči tudi pri Fenerbahčeju, s čimer bi Fener postal najbogatejši evropski košarkarski klub v zgodovini.

Informacijo o poskusu prevzema Fenerbahčeja s strani skupine Doguš, ki je glavni sponzor še enega moštva iz Carigrada Darušafake, je v svet poslal športni novinar David Pick, ki je to informacijo dobil s strani vira blizu dogajanja. Po njegovih informacijah naj bi po prevzemu Fenerbahčeja ekipa Darušafake še vedno obstajala, a bi bil to le podprojekt, ki bi ga skupina Doguš imela v Evropskem pokalu in ne v Evroligi.

Kot navaja Pick, obstaja 95% možnost, da bo Darušafaka v naslednji sezoni igrala v Eurocupu.

Darušafaka je trenutno deveta v Evroligi po 25 tekmah (12-13), je pa dve zmagi za Anadolu Efesom, ki drži osmo mesto, ki še pelje v četrtfinale.

Doguš holding je eden izmed treh največjih konglomeratov v Turčiji v okviru katerega posluje kar 250 podjetij, vključno z eno največjih turških bank Garanti, kot tudi predstavništva Volkswagena, Audija, Porscheja, verig trgovin, turističnih in gradbenih podjetij.