EL: Darušafaka še naprej preti, presenečenje v Pireju

Evroliga 17. Mar 201719:37 > 19:39
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Darušafake nadaljujejo z dobrimi igrami. Tokrat so s 67:56 premagali Barcelono. Žalgiris je v gosteh ugnal Kazan, Olympiakos je na domačem parketu presenetljivo klonil proti Galatasarayu. Baskonia je z 79:78 premagala moskovski CSKA. Jaka Blažič je k zmagi prispeval sedem točk.

Presenečenje dneva je nedvomno uspelo košarkarjem Galatasaraya, ki so na gostovanju v Pireju premagali Olympiakos z 80:71 in s tem zapletli boj za sam vrh evroligaške razpredelnice. Sijajno tekmo je odigral Vladimir Micov, ki je dosegel 18 točk, 16 od tega pa jih je prispeval v drugem polčasu.

Olympiakos je sicer v prvem polčasu dominiral in povedel že za 16 točk, a se je v drugem delu potek tekme spremenil. Galatasaray je po seriji 18:3 v 29. minuti prišel do izenačenja na 57:57, nato pa so varovanci Engina Atamana v zadnjem delu stopili na plin uspešno dokončali ‘grško misijo’. Razlog za poraz bi lahko košarkarji Olympiakosa iskali tudi v neučinkovitem metu za tri točke, saj so zadeli le dva izmed dvajsetih poskusov. Najbolj učinkovit je bil Eric Green s 14 točkami.

Aykut Akici/EB via Getty Images

Darušafaka je tokrat brez večjih težav obvladala Barcelono in jo na domačem parketu odpravila s 67:56. Varovanci Davida Blata štiri kola pred koncem prvega dela tekmovanja zavzemajo deveto mesto. Barca je sicer tekmo dobro začela in povedla s 13:11, a so nato domačini v drugem polčasu stopili na plin in v drugi četrtini, ki jo je dobila z 32:9, ponižala Špance. Pri domačinih je bil s 15 točkami najučinkovitejši Willy Clyburn, Scotty Wilbekin pa jih je prispeval 11. V vrstah Barcelone je bil prvi strelec s 16 točkami Stratos Perperoglou.

Košarkarji Žalgirisa so v gosteh premagali Kazan in ohranjajo teoretične možnosti za uvrstitev v drugi del tekmovanja. Litovska ekipa je na gostovanju v Rusiji vpisala 12. zmago v sezono in štiri kola pred koncem za ekipami, ki so trenutno na položaju za drugi del tekmovanja, zaostaja za dve zmagi.

V tekmi, polni preobratov, je Kazan v prvi četrtini povedel za največ osem točk, nato pa je Žalgiris v uvodnih minutah zadnje četrtine imel že devet točk prednosti. Ekipi iz Tatarstana je uspel delni rezultat 10:0, s čimer so se povsem vrnili v igro, a je v finišu ključno trojko za goste iz Kaunasa dosegel Leo Westermann. V ekipi Žalgirisa je bil najbolj učinkovit Paulius Jankunas z 21 točkami, Westermann jih je dodal 12. Pri Kazanu je bil prvi strelec Keith Langford, ki je v statistiko vpisal 27 točk.

Brez presenečenj sicer ni minila niti tekma med Baskonio in CSKA Moskvo. Drugouvrščeni CSKA je namreč bil pred srečanjem kljub igranju na tujem favorit, a je v izredno napeti in izenačeni tekmi klonil. Po treh četrtinah so domači košarkarji zaostajali za sedem točk in v zadnjem delu skorajda uprizorili vrnitev, a jim je za preobrat zmanjkal en koš. Prvi strelec Baskonie je Adam Hanga s 15 točkami, Jaka Blažič je k zmagi prispeval s sedmimi točkami. Pri gostih iz ruske prestolnice je bil strelec večera z 22 točkami Nando De Colo, Miloš Teodosić je dosegel 19 točk.