Antić zapušča Fener? Možna vrnitev v Crveno zvezdo

Evroliga 21. Mar 201716:28 > 16:38
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkar Fenerbahčeja Pero Antić naj bi na koncu sezone zapustil turškega velikana in se preselil drugam. Če nekdanji igralec v ligi NBA ina Kitajskem ne bo dobil dovolj dobre pogodbe, je povsem možno, da se bo vrnil v Crveno zvezdo.

Informacijo je posredovala makedonska spletna stran Sportmedia. Antiću v Fenerju poteče dveletna pogodba in glede na to, da bo konec julija napolnil že 35 let, poleg tega pa očitno ni več vključen v načrte Željka Obradovića, je težko pričakovati, da bo s klubom podaljšal.

Nekdanji makedonski reprezentant je junija 2015 izrazil željo, da se vrne na Mali Kalemegdan. “Bilo bi res lepo, če bi na koncu kariere z Zvezdo osvojil naslov Evrolige,” je takrat za domače medije povedal Antić.

Antić je od leta 2005 do 2007 že nosil rdeče-beli dres, leta 2006 je z beograjskim klubom osvojil Pokal Radivoja Koraća. Največji uspeh v karieri je Makedoncu uspel v Olympiakosu, s katerim je v sezonah 2012 in 2013 osvojil Evroligo.

Z izvrstnimi predstavami v pirejskem dresu si je priboril nastope v NBA ligi, kjer je nosil dres Atlante, potem pa se po dveh letih vrnil nazaj v Evropo.