Atene so nocoj “zelene”: PAO boljši od Olympiacosa

Evroliga 5. Feb 202122:31 > 22:55 0 komentarjev
2021 Euroleague Basketball

Druga tekma 24. kroga Evrolige, ki je bila odigrana v petek je prinesla atenski derbi. V Pireju pa je gostujoči Panathinaikos proti Olympiacosu slavil z rezultatom 88:77. PAO je do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah prišel po slabšem začetku in poglobil rezultatsko krizo v kateri so njihovi rdeče-beli tekmeci. Za Olympiacos je uvrstitev v končnico vse bolj oddaljena.

Panathinaikos je do vodstva prišel v tretji minuti in od takrat dalje ga niso več izpustili pa čeprav je bil mestni tekmec večkrat v priložnosti, da bi prišel do preobrata.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Howard Sant-Roos, ki je dosegel 20 točk (6/11 iz igre) ter vpisal 5 asistenc. Izstopala sta tudi Konstantinos Mitoglou in Eleftherios Bochoridis s 15 točkami, Aaron White jih je dodal 10.

Pri Olympiacosu je bil z 20 točkami (6/13 iz igre) najboljši strelec Shaquielle McKissic. Hassan Martin jih je dodal 11.

Pri Panathinaikosu zaradi poškodbe v kadru ni bilo njihovega najboljšega posameznika – srbskega reprezentanta Nemanje Nedovića.

Po tej zmagi, tretji v zadnjih štirih krogih je Panathinaikos pri razmerju zmag in porazov 9-14 in daleč od mest, ki vodijo v končnico. Olympiacos pa je doživel svoj četrti zaporedni poraz in ima razmerje 11-13.

V naslednjem krogu bo PAO gostoval pri Zenitu, Olympiacos pa se bo podal v Carigrad kjer jih bo pričakal Anadolu Efes.

Vse tekme Evrolige spremljate v živo na programih Sportkluba.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!