Barca na derbiju v Moskvi od -12 do prepričljive zmage

Evroliga 15. Jan 202121:23 0 komentarjev
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Barcelona so na velikem derbiju 20. kroga Evrolige v Moskvi premagali CSKA z rezultatom 88:75. Zmaga ima še dodatno težo glede na to, da je manjkal Nikola Mirotić.

Katalonci so v drugi četrtini zaostajali za 12 točk, a so v nadaljevanju tekme zaigrali odlično in so zdaj pri 13 zmagah ob še 6 porazih. CSKA je vodilna ekipa razmerjem zmag in porazov 15-4.

Ekipa, ki jo vodi Dimitrios Itoudis je tekmo začela zelo dobro. Dominiral je Nikola Milutinov, ki je v prvi četrtini zabeležil 8 točk. S trojko Mika Jamesa pa so domači v 16. minuti prišli do najvišje prednosti (38:26).

Toda Barcelona se je hitro vrnila in je do konca prvega polčasa prejela zgolj 3 točke, dosegla pa 16. Po 20 minutah igre je tako ekipa Šarunasa Jasikevičiusa vodila z 42:41.

Katalonci so bili v nadaljevanju tekme boljši nasprotnik, ohranili so prednost, ki je bila v zadnji četrtini najvišja (+13).

Pri Barci je blestel nekdanji košarkar CSKA Cory Higgins, ki je dosegel 25 točk (9/13 za dve) in k temu dodal še 6 skokov, Alex Abrines jih je dodal 19 (5/9 za tri), Nick Calathes pa 13 (3/5 za tri), 6 skokov in 7 asistenc.

Pri CSKA je Mike James dosegel 18 točk (1/6 za tri), Milutinov je v 26 minutah vpisal 15 točk (5/6 za dve, 5/6 prosti meti), 6 skokov in 1 asistenco. Darrun Hilliard in Tornike Shengelia sta dodala 10 točk.