Gasol: Želim osvojiti Evroligo, ta lovorika mi manjka

Evroliga 25. Mar 202115:48 0 komentarjev
Photo by David Ramos/Getty Images

Legendarni Pau Gasol je bil v četrtek uradno predstavljen kot novi košarkar Barcelone.

Katalonski klub je prihod 40-letnega košarkarja potrdil 23. februarja. Mesec dni kasneje pa je bil Pau predstavljen kot nova okrepitev Barcelone.

“Domov sem se vrnil z enakimi ambicijami kot sem jih imel ob odhodu. Nisem pa Pau, ki je odšel pred 20 leti. Zdaj sem drugačen igralec. Zato je vse to posebno. Upam, da bom s svojimi izkušnjami lahko pomagal klubu,” je dejal Gasol.

“Da bi osvojil Evroligo so ene izmed mojih največjih sanj. Ta lovorika mi manjka.”

Izkušeni Španec ne igra od marca 2019 potem, ko si je zlomil kost v levem stopalu. Na vprašanje kdaj se bo vrnil na parket je odgovoril:

“Nismo določili datuma. Bomo videli kako bo ta teden, potem se bomo odločili. Upam, da bom kmalu na terenu. Kariere nisem želel zaključiti zaradi poškodbe. Želim jo končati na parketu, zato sem tukaj.”

Pau je na velikih tekmovanjih s špansko reprezentanco osvojil 11 medalj. V karieri je nastopal za Barcelono, Memphis, Lakers, Chicago, San Antonio in Milwaukee. Krona njegove kariere sta dva šampionska prstana iz lige NBA, ki ju je osvojil z Lakers v letih 2009 in 2010.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!