Milano na derbiju boljši od CSKA

Evroliga 11. Mar 202120:11 0 komentarjev
Kyle Hines
CSKA - Milano

V 29. kolu Evrolige so košarkarji Armani Milana na gostovanju premagali moskovski CSKA s 84:76 in prevzeli drugo mesto na lestvici.

Na derbiju kola Evrolige so v Moskvi košarkarji Milana (19-10) prišli do pomembne zmage, s katero so na lestvici prehiteli svoje današnje tekmece, CSKA (18-10). Obe ekipi sicer še vedno zaostajata za vodilno Barcelono.

Italijanska ekipa je začela z neverjetnim tempom in v prvi četrtini zadevala z vseh položajev (met 12/16), medtem ko CSKA-ju nikakor ni steklo v napadu (met 3/16) in posledica tega je bila prednost kar 20 točk po prvem delu igre (30:10).

Moskovčani so v drugi četrtini zaigrali bolje, začeli topiti razliko in se približali le na pet točk zaostanka (34:39), vendar je Milano polčas končal z dvema trojkama Punterja za vodstvo s 47:34.

Tudi v drugem polčasu so imeli Italijani odgovor na vsak pritisk Rusov in vzdrževali konkretno razliko. Vsakič, ko se je CSKA nekoliko približal, je na drugem koncu parketa sledila trojka. Po tretji četrtini je bila razlika 15 točk, CSKA pa se na manj kot šest točk zaostanka ni več približal.

Za Milano je Kevin Punter dosegel 32 točk (iz igre 9/16, prosti meti 9/9), Shavon Shields je prispeval 14 točk, Zach Leday pa 12. Pri CSKA je Mike James zbral 21 točk, Tornike Shengelia pa 20.