Nesojeni slovenski ‘šef’ še dve leti na klopi CSKA-ja

Evroliga 17. Maj 202113:03 > 13:05 0 komentarjev
CSKA

Dimitris Itoudis je podaljšal pogodbo z ruskimi prvaki, CSKA-jem iz Moskve.

Strateg, ki je bil nekaj časa vroča tema pogovorov tudi v povezavi s prevzemom slovenske članske košarkarske reprezentance, se je odločil, da z ruskimi prvaki podaljša sodelovanje in je na klopi CSKA-ja še vsaj do konca sezone 2022/2023.

Grk je pogodbo podpisal tik pred začetkom polfinala regijske VTB lige, ki jo bo njegovo moštvo igralo proti Zenitu iz St. Peterburga. Nov “posel” se je tako ali tako zdel kot edina logična poteza uprave, glede na to, da je Itoudis s klubom v zadnjih petih letih dvakrat osvojil evroligo (2016 in 2019), poleg tega je prinesel pet naslovov v VTB ligi.

Protegé Željka Obradovića je v klubu glavni trener že vse od poletja 2014, kar pomeni, da gre zgodovinsko gledano za najbolj cenjenega tujega trenerja v CSKA-ju vsaj sodeč po dolžini staža.

Na uradnih tekmah je s klubom, ki so ga na noge postavili sovjetski vojaki, dobil kar 375 od skupno 455 srečanj (82,4 %).

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!