Pau Gasol se vrača v Barcelono!

Evroliga 20. Feb 202118:42 > 18:46 0 komentarjev
Patrick Smith/Getty Images

Španski El Mundo Deportivo poroča, da bo Pau Gasol, najboljši španski košarkar vseh časov, kariero nadaljeval pri svojem matičnem klubu.

Španski časnik poroča, da se bo 40-letni košarkar v Barcelono vrnil po 20 letih. Takrat je namreč Pau Gasol zapustil Katalonijo in odšel v ligo NBA, kjer je zgradil fantastično kariero.

Gasolov trener bo Šarūnas Jasikevičius, ki je bil njegov soigralec pri Barceloni na začetku tega tisočletja. Poleg tega bo izkušeni španski center moči znova družil z Nikolo Mirotićem, s katerim je igral že pri dveh različnih klubih v ligi NBA.

Gasol sicer ne igra že od marca 2019. Takrat si je zlomil kost levega stopala. V tem času je zapustil Milwaukee Bucks in postal košarkar Portlanda, a za to ekipo ni zbral niti enega nastopa.

Pričakovati gre, da bo Gasol kmalu podpisal pogodbo z Barcelono, saj je rok za registracijo v Evroligi do 24. ferbuarja.

Gasol je s špansko reprezentanco osvojil 11 medalj na velikih tekmovanjih (EP, SP in OI). Njegova velika želja je, da bi za furio zaigral tudi na prihajajočih olimpijskih igrah v Tokiu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!