Prepelič blestel ob zmagi Valencie

Evroliga 2. Apr 202121:04 > 22:21 0 komentarjev
Alba - Valencia

V predzadnjem kolu Evrolige je Valencia na gostovanju v Berlinu dosegla pomembno zmago z 90:86. Klemen Prepelič je dosegel 24 točk.

Valencia je z zmago ohranila možnosti za uvrstitev v končnico. Alba je sicer v drugi četrtini vodila s kar 18 točkami prednosti (35:17), nato pa je Klemen Prepelič začel povratek Špancev z dvema zaporednima trojkama – samo v drugi četrtini je kar štirikrat zadel izza črte – in razlika je počasi začela kopneti.

V zadnji četrtini so domači še vodili za največ sedem točk, vendar so bili gostje v zaključku tekme bolj zbrani v napadu, medtem ko so Berlinčani grešili. V zadnji minuti je Alba vodila s 86:85, nato pa je Derrick Williams dosegel koš in zadel še dodaten proti met, vodstva pa Valencia ni več izpustila iz rok ter se veselila zmage z 90:86.

Klemen Prepelič je za Valencio dosegel 24 točk, 7 asistenc in 3 skoke. Nikola Kalinić je dosegel 17 točk, Derrick Williams pa 15. Najboljši strelec Albe je bil Marcus Eriksson s 17 točkami.

Valencia (18-15) bo imela v zadnjem kolu na tekmi proti Baskoniji priložnost, da si zagotovi mesto med najboljšo osmerico.