Real Madrid po hudih naporih ugnal Asvel

Evroliga 4. Dec 202023:22 0 komentarjev
Turkish Airlines EuroLeague

Asvel je tri četrtine gradil pot do največjega presenečenja v 12. krogu Evrolige, toda kraljevi klub iz Madrida je v zadnji četrtini vendarle zagospodaril na igrišču in na koncu slavil z 91:84.

Asvel je bolje krenil v tekmo in hitro prišel do prednosti 8:2. Prva četrtina se je končala z rezultatom 26:19 v korist Francozov. Ekipa iz Lyona je v drugem delu prvega polčasa še povišala prednost in tako na odmor odšla s prednostjo 10 točk. Po prvem polčasu je bilo namreč 50:40.

Galaktiki v 3. četrtini niso uspeli občutno znižati zaostanka, dosegli so namreč le točko več od nasprotnika.

V zadnji četrtini so Španci vendarle opravičili vlogo favorita. Varovanci Pabla Lasa so 4. četrtino dobili s 30:14 in se tako veselili 7. zmage v letošnji sezoni.

Pri galaktikih sta bila najbolj razpoložena Sergio Llull in Walter Tavares. Oba sta dosegla 19 točk.

Najučinkovitejša pri Asvelu sta bila z 21 točkami Yabusele in Cole.

Real je trenutno na 5. mestu in ima dve zmagi manj od vodilne Barcelone.