Senzacija: Zvezda v Madridu do zmage proti Realu

Evroliga 18. Jan 202122:15 0 komentarjev
Photo by Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde so na preloženi tekmi 19. kroga Evrolige premagali Real Madrid z rezultatom 79:77.

Kraljevi klub ima 13 zmag in sedem porazov, medtem, ko ima Crvena zvezda razmerje zmag in porazov 7-13.

Rdeče-beli iz Beograda so odigrali, predvsem v obrambi, eno najboljših tekem v letošnji sezoni. Zvezda je bila skoraj ves čas v prednosti, na koncu tretje četrtine pa je po petih točkah Dobrića prišla do prednosti s 66:58.

Na začetku zadnje četrtine sta bili obe ekipi najprej kar dodobra zmedeni. Zvezda je povedla s +12 (70:58), Real pa je začel podvajati organizatorja igre pri nasprotniku in začela vršiti pritisk že na polovici igrišča. To je oviralo organizacijo Zvezdine igre, Real pa se je postopoma znova približal.

Zvezda bi lahko vprašanje o zmagovalcu rešila že prej – nekaj skokov v napadu je Real vrnilo v igro, a je na koncu Quino Colom 5,6 sekunde pred koncem zadel enega izmed dveh prostih metov za 79:77. Pri Realu so nato iskali Treya Thompkinsa, ki pa ni prišel do pravega meta in Zvezda je prišla do zmage.

Najboljši pri gostih je bil Ognjen Dobrić s 13 točkami (5-6 iz igre), dodal je še 4 skoke in 3 podaje, najučinkovitejši pa Corey Walden z 18 točkami (6-12 iz igre, 3 skoki). Duop Reath jih je dodal 10.

Pri Realu je bil najučinkovitejši Rudy Fernandez z 11 točkami. Nicolas Laprovittola, Gabriel Deck Trey Thompkins in Jeffrey Taylor pa so zabeležili 10 točk.

Zvezda se bo v petek doma pomerila proti Barceloni, Real pa bo dan prej gostoval pri Maccabiju v Tel Avivu.