Žalgiris Himkiju nasul več kot 100 točk

Evroliga 8. Jan 202121:07 0 komentarjev
Arturas Milaknis, Žalgiris

Žalgiris je v 18. kolu Evrolige s 102:75 premagal Himki in dosegel šesto zaporedno zmago. Blestel je Lauvergne z 29 točkami.

Žalgiris (11-7) ni izgubil že od 4. decembra, ko je moral priznati premoč Barceloni, Himki (2-17) pa je po desetem zaporednem porazu še bolj zacementiran na zadnjem mestu Evrolige.

V prvi četrtini je bilo srečanje zelo izenačeno, v drugi pa so Moskovčani z delnim izidom 22:6 prišli do kar enajstih točk prednosti )(43:32), ob polčasu pa so vodili za devet. Najbolj razpoložen je bil Devin Booker.

Tretja četrtina je prinesla popoln preobrat litovske ekipe. Žalgiris je zadeval kot po tekočem traku, razigran je bil predvsem Lauvergne, Himki pa je lahko samo nemočno opazoval, kako možje v zelenem polnijo njihov koš. Žalgiris je tretjo četrtino dobil z izidom 39:13 in si pred zadnjimi desetimi minutami priigral 15 točk prednosti.

Zgodba je bila podobna v zadnji četrtini, razlika je samo še naraščala in na koncu znašala kar 27 točk.

Pri Žalgirisu je Joffrey Lauvergne dosegel 29 točk in 9 skokov, Marius Grigonis je imel 18 točk in 8 asistenc, Nigel Hayes pa je prispeval 14 točk. Za Himki je 22 točk dosegel Aleksej Šved, 19 pa Devin Booker.

Žalgiris je na lestvici šesti, Himki pa zadnji, 18.