Finalno serijo boljše začele Celjanke

Košarka 1. Maj 20218:39 0 komentarjev
Cinkarna Celje Triglav Kranj
Aleš Fevžer

V petek se je v Celju začelo finale tekmovanja v 1.SKL za ženske, v katerem se na tri dobljene zmage merita ekipi Cinkarne Celja in kranjskega Triglava. V prvem dvoboju so bile branilke naslova državnih prvakinj uspešnejše in v seriji povedle z 1:0. Razplet finalne serije spremljajte v živo na programih Sportkluba.

S prvo tekmo v Celju se je pričela finalna serija za naslov državnih prvakinj v 1. SKL za ženske. Po zmagi v Pokalu članic, kjer sta se v finalu pomerili isti tekmici se je še enkrat več pokazalo, da so Celjanke favoritinje za končno zmago.

In ta sloves so tudi upravičile na prvi finalni tekmi, ki so jo brez težav dobile. Večino dela so opravile že v prvem polčasu, ki so ga dobile s 24 točkami prednosti (48:24), v drugem polčasu pa so tekmo kontrolirano pripeljale do konca. Celjanke so preladovale v skoku (42-32), odlično pa so metale za tri točke, saj so bile ob 12 zadetih metih kar 48 odstotno uspešne v tem segmentu igre in v finalni seriji povedle z 1:0.

Pri domači ekipi je Sara Garič dosegla 18 točk, sledila ji je Maruša Seničar z 10, ostalih sedem igralk Celja, ki so dosegle točke pa so si le porazdelile breme tega dela košarkarske igre. Za igralke iz Kranja sta Rebeka Abramovič in Ajda Burgar dosegli po 14 točk.

Druga tekma finala bo odigrana v nedeljo ob 13:00 v Kranju z neposrednim prenosom na SK 1.