Umrl legendarni Mileta Lisica

KK Crvena zvezda

Iz košarkarskega kluba Crvena zvezda so sporočili, da je v 55. letu starosti po dolgi in hudi bolezni preminil legendarni košarkar Mileta Lisica.

Mileta Lisica je kariero začel pri Poliestru v rodnem Priboju. Nato pa je igral še za Slobodo iz Tuzle, Crveno zvezdo s katero je imel največje uspehe, Borovico, Le Mans, Limoges, Lavovi in Novi Sad. V Sloveniji pa je bil med letoma 1996 in 2001 član Pivovarne Laško in v svoji zadnji sezoni v karieri Rudarja iz Trbovelj.

205 cm visoki srbski krilni center je bil od leta 1996 član Zlatoroga, za katerega je igral šest sezon. Ves čas je bil eden najboljših tujih košarkarjev v Sloveniji. Leta 2000 je bil izbran za najkoristnejšega igralca in najboljšega tujca takrat zelo močne slovenske lige.

Z rdeče-belimi iz Beograda je osvojil dva naslova prvaka (1993, 1994). Bil je del generacije, ki je po 21 letih osvojila naslov za Crveno zvezdo. V drugi sezoni je bil tudi najkoristnejši igralec prvenstva.