Nova okrepitev Uniona Olimpije pod košem

Eurocupbasketball

Union Olimpija je podpisala enoletno pogodbo z ameriškim centrom Jordanom Morganom.

Union Olimpija je v svoje vrste pripeljala ameriškega centra Jordana Morgana. Klub je z igralcem podpisal enoletno pogodbo. 25-letni košarkar je v pretekli sezoni nastopal v Grčiji za ekipo Kymis. Morgan, ki je v ameriški študentski ligi NCAA branil barve univerze Michigan, je v grški prvi ligi v povprečju dosegal 11,6 točke in 9 skokov na srečanje. Pred tem je v Evropi nastopal tudi za italijansko Virtus Romo in francoska kluba Hermine Nantes ter Paris-Levallois

Trener Uniona Olimpije Gašper Okorn je o novi okrepitvi povedal naslednje: “Gre za našo največjo okrepitev do sedaj. Dobili smo igralca, ki bo moral nositi igro po košema. S svojo močjo, agilnostjo in znanjem verjamem, da mu bo to tudi uspevalo. Gre za košarkarja z veliko željo po napredovanju in dokazovanju, ki je razumel naše usmeritve in se zaveda, kaj ga čaka v Ljubljani.”

Direktor Uniona Olimpije Matevž Zupančič je dodal: Morgana spremljamo že dalj časa, letos pa smo uspešno prišli do dogovora. Igralcu je bil predstavljen naš projekt in odgovornost, ki jo bo moral nositi, kar je ambiciozni Američan tudi z veseljem sprejel. “

Jordan Morgan je o prestopu v nov klub povedal: “V Evropi sem 3 sezone in ponudba Uniona Olimpije je nekaj kar sem sprejel z obema rokama, saj gre za renomiran klub z bogato zgodovino nastopanja v Evropi. Zavedam se izziva in pomembnosti ubranitve obeh domačih naslovov, kar so mi v klubu predstavili kot glavne cilje sezone.”