Slovenija je uspela premagati Avstrijo!

Košarka ostalo 23. Feb 202019:20 > 19:35
Sportida.com

Slovenska košarkarska reprezentanca je v koprski Bonifiki po hudih naporih uspela premagati skromno Avstrijo.

Slovenija je v 2. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo prišla do pomembne zmage.

Evropski prvaki so Avstrijo premagali z rezultatom 85:78. Najboljša posameznika slovenske reprezentance sta bila Edo Murić in Jordan Morgan – dosegla sta 19 točk. 17 točk je prispeval Klemen Prepelič. Pri Avstriji je bil najbolj razpoložen Bogić Vujošević, ki je zbral 18 točk.

Slovenija je tekmo  odprla zelo dobro in si priigrala lepo prednost – po 1. polčasu so naši košarkarji vodili za14 točk. Kriza je nastopila v 3. četrtini, ki so jo Avstrijci dobili z 35:20.

V zadnjo četrtino so torej naši fantje krenili z zaostankom, toda na koncu so zabeležili pomembno zmago.