Sanjski drugi polčas Uniona Olimpije za finale pokala

Košarka ostalo 18. Feb 201719:56 > 20:09

Na prvem polfinalnem obračunu v Domžalah je Olimpija brez pretirane drame (67:49) ugnala Zlatorog in tako sedaj čaka na tekmec v jutrišnjem finalu. Tega bo dala večerna tekma med Krko in Hopsi.

Ljubljančani so odlično začeli, si z raznovrstno igro priigrali prednost 12 točk po prvi četrtini (23:11), toda zasedba Aleša Pipana se je v drugem delu pobrala. Nejc Barić je s trojko tik pred koncem polčasa izenačil na 30:30.

Olimpija je drugi del odprla z delnim izidom 8:0, pri čemer je šest točk dosegel Nikola Janković. Zmaji so v nadaljevanju samo še dodajali ritem, tako da je prednost pridno naraščala. V končnici tretje četrtine je (MVP tekme) Janković navdušil z zabijanjem, tako da je semafor po 30 minutah kazal +14 (53:39).

Union Olimpija je v zadnji četrtini brez težav nadzirala položaj na igrišču. Po košu Devina Oliverja v 35. minuti je prednost narasla na 63:43.

Janković je bil s 27 točkami prvi strelec tekme, za Zlatorog pa je Jan Špan prispeval 16 točk. Zmaji so skok dobili kar s 50:29 (!).