Zdovc prispel v Francijo: Organiziran, ambiciozen klub

ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

Slovenski košarkarski trener je prispel v Levallois, kjer bo delal v prihodnji sezoni.

Sodelovanje med slovenskim trenerjem in francoskim klubom je bilo napovedano v začetku maja. Zaradi razmer s koronavirusom pa je Zdovc šele zdaj prispel v Francijo.

“V Sloveniji je karantena trajala mesec dni toda nisem želel zapustiti države, ker ni bilo varno. Ni bilo strogih ukrepov kot je bilo to v Franciji. Restavracije so bile zaprte, tudi večina trgovin, lahko pa smo šli ven. Dobro je, ker se počasi vračamo v normalo. Moramo delati in potovati,” je dejal Zdovc.

Pojasnil je tudi zakaj se je odločil za Levallois.

“Za to imam veliko razlogov, tako poklicnih kot tudi osebnih. Prvič, klub je dobro organiziran in zelo ambiciozen. Razložili so mi kakšen projekt imajo v mislih. Od prej se ne poznamo toda tako klub kot jaz imamo dobre občutke glede tega sodelovanja. Pomembno mi je tudi, da bomo v naslednji sezoni igrali v Eurocupu. Med trenersko kariero sem delal v Rusiji, Turčiji, Grčiji, na Hrvaškem … nikoli pa v Franciji. Želel sem si več izvedeti o tem prvenstvu. Vesel sem, da sem tu,” je dodal slovenski strokovnjak.