Košarkarji Cedevite Olimpije morajo v izolacijo

Liga ABA 4. Okt 202023:02 > 23:04
Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

V taboru Cedevite Olimpije so takoj po včerjašnji tekmi s Krko objavili, da je bil nekdo v ekipi pozitiven na testu za novi koronavirus tako, da so šli vsi člani ekipe v karanteno.

Košarkaši Olimpije so v novo sezono krenili z zmago. Zmaji so dobili derbi s farmacevti iz Novega mesta. Olimpija je Krko premagala s 77:69.

Novomeščani so si sicer hitro priborili dvomestno prednost. Vodili so že z rezultatom 15:2, a je uspela Olimpija še pred koncem 1. četrtine prednost prepoloviti.

Zmaji so si zmago priborili v zadnjih minutah, ko so ohranili mirne živce, igrali čvrsto v obrambi in zadeli nekaj pomembnih metov.

Prvi stelec Olimpije je bil Rion Brown, ki je 21 točkam dodal tudi 6 skokov. S 15 točkami je navdušil tudi Mikael Hopkins.

Pri Krki je bil najbolj učinkovit Rok Stipčević, ki je prispeval 18 točk.

Kljub zmagi v taboru zmajev verjetno niso bili preveč prešerne volje.

Med glavnim odmorom tekme med Cedevito Olimpijo in Krko smo prejeli informacijo, da je eden od igralcev našega članskega moštva pozitiven na novi koronavirus. V tem tednu je ekipa prestala dve testiranji. Po vrnitvi iz Pariza smo opravili prvi test, vsi rezultati pa so bili negativni. V nedeljo zjutraj smo znova po protokolu Evropskega pokala opravili še eno testiranje, saj nas v sredo v Stožicah čaka tekma z Bursasporom. Igralec ne kaže nobenih simptomov bolezni,” je dejal športni direktor košarkarkega kluba Cedevita Olimpija Davor Užbinec.

Obe ekipi sta, po predpisanih pravilih, takoj po tekmi zapustili dvorano in se odpravili v samoizolacijo. Vsi igralci bodo 24 ur v osami, nato pa bodo opravili nove teste.