Olimpija z novincem Reynoldsom do zmage proti Zadru

Liga ABA 14. Okt 201823:00 > 23:05
Petrol Olimpija

Košarkarji Petrol Olimpije so v 3. krogu Lige ABA prišli do druge letošnje zmage. Ljubljačnani so na domačem parketu z 91:81 ugnali Zadar, ki ga vodi Aleš Pipan.

Olimpija je od začetka obračuna računala na novo okrepitev. Scottie Reynolds je tekmo začel v prvi peterki in takoj v prvi akciji vpisal asistenco. Domačini so tekmo odlično odprli in v četrti povedli s 14:4. Olimpija je na začetku druge četrtine vodila s 30:16, nato pa je Zadru uspel delni izid 12:2. Zmaji so se hitro pobrali in po trojki Mihe Lapornika dve minuti pred koncem polčasa znova povedli z dvomestno prednostjo.

Tretja četrtina je postregla s slabo igro Ljubljančanov v napadu, saj so dosegli le deset točk. Znova so se ponovile minute kot proti Strasbourgu in Krki in Zadar je imel celo priložnost, da se približa na vsega točko zaostanka. Gostje so zapravili tri zaporedne napade, Olimpija pa je nato v zadnjem delu igre po treh zaporednih trojkah Špana spet prišla do lepe prednosti, ki jo je zadržala vse do konca.