Visok poraz Krke v Zagrebu

Liga ABA 9. Mar 201923:00 > 23:02
KK Cibona/Željko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Krka je v predzadnjem krogu Lige ABA visoko z 99:71 izgubila v Zagrebu, tako da njena usoda v prvi ligi jadranske druščine ostaja negotova.

Čeprav je Krka na koncu izgubila skoraj s 30 točkami razlike, v uvodnih minutah ni dišalo po visokem porazu Dolenjcev. Krka je prvo četrtino dobila z 22:18, v drugi četrtini pa prednost še povišala in dvakrat povedla tudi z 12 točkami prednosti. Ob polčasu je imela Krka sedem točk prednosti (37:44).

Cibona je v drugem polčasu zaigrala kot prerojena in hitro stopila prednost Krke. Ključni je bil delni izid 25:5 v domačo korist, s katero so dokončno strli odpor gostov. Cibona ni popustila niti v zadnji četrtini in prednost je ves čas naraščala. Cibona je na koncu slavila z 99:71 in Krko pred zadnjim krogom spravila v zelo težak položaj. Veliko bo odvisno tudi od nedeljskega obračuna med Olimpijo in Cedevito.