Olimpija se bo pred izpadom reševala proti Krki

Liga ABA 10. Mar 201918:55 > 18:56
KK Cedevita

Košarkarji Cedevite so v Tivoliju na tekmi 21. kroga Lige ABA z 98:70 razbili Olimpijo.

Tekma zadnjega kroga med Olimpijo in Krko bo tako odločila, katera izmed slovenskih ekip se bo preselila v Ligo ABA 2.

Zmaji so bili enakovredni tekmec le v prvi četrtini, ki se je končala z 29:29. Cedevita je nato zaigrala bolj odločno in še do polčasa povedla s +10. Gostje so na začetku tretje četrtine z nizom 10:0 dokončno odločili tekmo in nato prednost brez težav zadržali do konca.

Pri Cedeviti je bil z 22 točkami najuspešnejši Cook, pri Olimpiji pa jih je 15 vpisal Lazić.

Cedevita z zmago drži drugo mesto na lestvici, Partizan pa zanjo zaostaja za eno zmago. Na četrtem mestu je s tekmo manj Budućnost, ki se lahko izenači s Cedevito.