Sixt Primorska do premierne sezone v Ligi ABA

Liga ABA 4. Apr 201919:53 > 19:54
ABA KK Primorska/Ziga Mikeli

Košarkarji Sixt Primorske bodo v naslednji sezoni igrali v Ligi ABA. V finalni seriji play-offa Lige ABA 2 so s 3:0 v zmagah deklasirali MZT iz Skopja.

Po dveh zmagah pred svojimi navijači so Koprčani v Skopju izkoristili prvo zaključno žogo in slavili s 66:61. MZT bo novo priložnost za uvrstitev v Ligo ABA moči meril z Zadrom.

Sixt Primorska je do zmage v makedonski prestolnici prišla zahvaljujoč sijajni igri v drugi in v tretji četrtini. V tretji četrtini so rivalu dopustili vsega devet točk in v zadnjo četrtino vstopili s 13 točkami prednosti. MZT je vse sile usmeril v napad, a mu ni uspelo priti do preobrata.

Pri Primorski je bil s 17 točkami in 14 skoki prvo ime Marko Jagodić Kuridža. Pri domačih je 20 točk dosegel Bojić.