Budučnost ugnala Cedevito, ponovitev lanskega finala

Liga ABA 7. Apr 201921:12 > 21:14
KK Cedevita/Marin Susic

Košarkarji Budučnosti so si z gostujočo zmago v Zagrebu proti Cedeviti z 78:73 priigrali finale lige ABA. V katerem se bodo pomerili proti Crveni zvezdi kot lani, za naslov prvaka in vstopnico za Euroleague.

Cedevita, ki je proti Črnogorcem imela prednost domačega igrišča je dobila prvo tekmo v Zagrebu. Tudi danes so odlično začeli proti aktualnim prvakom in že po prvi četrtini vodili z 21:10. V drugi četrtini se je situacija obrnila in Budučnost se je dokaj hitro približala ter na odmor odšla z zaostankom 41:39.

Tudi v nadaljevanju tekme je bilo vse zelo izenačeno, domači so spet malce bolje pričeli, a so se gostje zelo hitro vrnili nazaj.

Budučnost je prvič malce bolj resno v vodstvo prešla takoj na začetku zadnje četrtine in od takrat dalje prednosti niso več izpustili iz rok. V zaključku tekme so bili dovolj zbrani in držali nasprotnika na varni razdalji, na krilih svojih izkušenj, ki so jih pridobili v letošnji sezoni.

Budučnost je na koncu slavila z 78:73 ter se z 2:1 v zmagah uvrstila v finale.

Prva finalna tekma med Crveno zvezdo in Budučnostjo bo na sporedu 12. aprila v Beogradu.