Bokan: Samo razveljavitev finala lahko reši Ligo ABA

Liga ABA 26. Apr 201920:01 > 20:13
KK Budućnost Voli

Prvi mož KK Budućnost Voli Dragan Bokan še vedno vztraja, da bi moralo vodstvo lige finalno serijo razveljaviti. Budućnost je sicer v finalni seriji skupno dosegla kar 88 točk manj kot Crvena zvezda.

Najmanjši problem je to, kdo je prvak. Za nami stojijo vsi klubi v Ligi ABA. Zbrali smo ekipo pravnikov in prišli do zaključka, da moramo poskusiti rešiti Ligo Aba. Vsi, ki obožujejo ta šport, jim je to v interesu, saj je liga trenutno mrtva. Ta liga v tem trenutku ne obstaja. Za nas je ni! Nismo niti v kontaktih z vodstvom lige. Opravil sem nekaj razgovorov s predsednikom Dodikom, ki je skušal 30. aprila organizirati skupščino Lige ABA, ki pa je bila preložena že pred peto tekmo. Pred gostovanjem v oddaji sem dobil sporočilo, da bo skupščina 14. maja v Banja Luki,” je Bokan povedal v oddaji “Živa istina” na televiziji Antena M.

Bokan je razkril tudi razlog, zaradi katerega je izpustil peto tekmo.

Če bi bil na tekmi, bi pomagal h kvalitetnejšemu reševanju situacije. Ker smo ocenili, da je moja varnost v dvorani lahko ogrožena, nisem mogel biti prisoten. Veliko število vplivnih ljudi v Srbiji mi je odsvetovalo prihod. Upravni odbor našega kluba je tekmo spremljal skupaj v klubskih prostorih. Ves čas smo dobivali informacije iz Beograda. Sprejeli smo odločitev, da ne stopimo na parket. Nato sem prejel nekaj klicev s strani predsednika lige Dodika, ki je bil na parketu s Čovićem, Novoselom in Čabarkapom. Ko nismo želeli popustiti, nas je poklical še naš direktor, ki je povedal, da jih napadajo. Skrbelo nas je predvsem zaradi igralcev, misliti pa smo morali tudi na prihodnost kluba, ki bo v primeru, da ne bi igrali tekme, ostal brez ABA lige, Evrolige in Eurocupa. Glavni sodnik in delegat sta videla, kako so pred našo slačilnico napadli direktorja Šegerca. To je vse zabeleženo, zato znova ponavljam. Če finale ne bo razveljavljen, je Liga ABA preteklost.