Olimpija po infarktni končnici do zmage

Liga ABA 11. Dec 201619:06 > 23:41
ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Union Olimpija je v 13. krogu Lige ABA pred domačimi gledalci v Hali Tivoli premagala Zadar, potem ko so v zanimivem zaključku tekmi in pirotehničnimi vložki navijačev gostujoče ekipe, uspeli slaviti s 78:76.

Union Olimpija je sredi izjemno napornega tekmovalnega ritma pred domačimi gledalci gostila ekipo Zadra, pomagala pa nista niti odhodaMarka Mladjana in Rusa Semjona Šaškova iz kluba, brez katerih so Zmaji igrali v okrnjeni zasedbi. To se ni poznalo v prvem polčasu, ki so ga Ljubljančani zanesljivo dobili z osmimi točkami prednosti z rezultatom 45:37.

V drugem polčasu je sledila napadalna igra ekipe Zadra, ki so tudi s pomočjo svoje navijaške skupine Tornado uspeli prekiniti ritem Olimpije, saj so navijači poskrbeli za nekajminutno prekinitev, potem ko so v dvorani prižgali številna pirotehnična sredstva in onemogočili nadaljevanje tekme zaradi slabe vidljivosti. Zadar je tretjo četrtino dobil z 21:10 in na zadnj odmor odšel s tremi točkami prednosti.

Zadnja četrtina je bila sila izenačena in jasno je bilo, da bomo spremljali zanimivo končnico. Tekma se je odločala na črti prostih metov, kjer sta bila v zadnjih sekundah tekme uspešna Brandon Jefferson in Devin Oliver, ki je grdo zgrešil prvi prosti met, drugega pa zadel za vodstvo s 78:76. Ivan Ramljak je pri Zadru imel v rokah met za zmago, pa zgrešil met izza črte 6,75.

Pri Olimpiji je bil najbolj natančen Nikola Janković s 24 točkami, 12 sta jih dodala Jefferson in Mirko Mulalić. Pri gostih iz Zadra je bil razpoložen Ivan Marinković s 17 točkami.

Olimpija je po 13. krogu na sedmem mestu Lige ABA, Zadar je z istim številom zmag na devetem mestu.