Stotica Olimpije za finale s Partizanom

Liga ABA 28. Sep 201921:46 > 21:49
ABA Liga Cibona/Zeljko Baksaj

Cedevita Olimpija se je v finale superpokala Lige ABA uvrstila z visoko zmago proti Budućnosti s 103:75. V prvem polfinalu je Partizan z 91:77 odpravil Primorsko, ki je v četrtfinalu šokirala Crveno zvezdo.

Tehtnico so na stran Cedevite Olimpije, ki je vprašanje o zmagovalcu rešila po veliko boljši igri v tretji četrtini (28:15), nagnila Ryan Boatright in Andrija Stipanović s 15 točkami, Jaka Blažič in Codi McIntyre sta jih dodala 14, Marko Simonović 13, Edo Murić pa 10. Pri Budućnosti je Justin Cobbs dosegel 17 točk, Hassan Martin jih je prispeval 13.

Zasedba Slavena Rimca, ki je Budućnost nedavno premagala tudi ne memorialnem turnriju Mirze Delibašića v Sarajevu, je prvo četrtino dobila s 26:18, na sredini druge četrtine pa vodila s 37:29. Budućnost se je uspela vrniti z delnim izidom 7:0, ob koncu prvega polčasa pa so Ljubljančani vodili s 50:46.

Olimpija je večino dela pri preboju v finale opravila v tretji četrtini, ko je povedla s 67:52, pred začetkom zadjih desetih minut pa vodila z 78:61. Olimpija je v zadnjem delu brez večjih težav zadržala visoko prednost in se uvrstila v veliki finale superpokala Lige ABA. Kdo bo na prestolu nasledil Crveno zvezdo, bo znano v nedeljo.

Partizan po preobratu strl Primorsko
Primorska je po odlični ekipni predstavi v četrtfinalu proti Crveni zvezdi tudi v prvem polčasu polfinalnega obračuna proti Partizanu dokazala, da se lahko kosa z vsakim nasprotnikom v jadranski druščini. Koprčani so prvi polčas dobili z 48:43, še v 28. minuti so vodili s 60:57, v zaključku pa popustili in Partizanu dopustili, da se je na koncu veselil prepričljive zmage z 91:77. Pri Primorski je bil s 17 točkami najučinkovitejši Stephen Holt, eno manj je dodal Marko Jagodić Kuridža, pri zmagovalcih je z 19 točkami blestel Rashawn Thomas, Nemanja Gordić jih je dodal 14.

Primorska je izgubila prvič po 7. marcu oziroma 23 zaporednih zmagah.