ABA: Krka premagala Mega Bemax

Liga ABA 11. Nov 201920:07 > 20:09
Krka/Drago Perko/kosarka.si

Krka je v 6. krogu Lige ABA s 74:69 doma premagala beograjski Mega Bemax.

Krka, ki jo po odhodu Simona Petrova s klopi vodi Vladimir Anzulović, je prvo četrtino dobila s 27:21, na odmor med polčasoma pa je odšla s samo tremi točkami prednosti (42:39). V drugem delu je novomeška obramba prejela samo 30 točk, na polovici zadnje četrtine je bilo tudi že +12 (70:58), a se je Mega Bemax vrnil na samo tri točke zaostanka. Vse dvome o končnem zmagovalcu je 14 sekund pred koncem z uspešno izvedenima prostima metoma odpravil Marko Jošilo.

Pri Beograjčanih je blestel naš košarkar Blaž Mesiček, ki je v 34-ih minutah dosegel 15 točk in zbral 8 skokov. Krko je do 3. zmage popeljal Paolo Marinelli s 15-imi točkami, Dalibor Đapa je dodal 14 točk in 5 skokov, Glen Kosi in Marko Jošilo sta prispevala po 12 točk.

Krka je z razmerjem zmag in porazov 3-3 na 7. mestu, Mega Bemax pa z 1-5 na 10. mestu.