Cedevita Olimpija premagala Crveno zvezdo!

Liga ABA 1. Dec 201918:43 > 18:49
Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

Košarkarji Cedevite Olimpije so v derbiju 9. kroga ABA lige v Stožicah premagali Crveno zvezdo. Ob zadnjem zvoku semaforja je bil na semaforju rezultat 75:64.

Cedevita Olimpija je v derbiju kroga v Stožicah premagala aktualnega regionalnega in srbskega prvaka Crveno zvezdo, od katere je bila boljša s 75:64. V razmerju zmag in porazov 6-3 so Ljubljančani zadržali 2. mesto, z enakim učinkom kot FMP. Rdeče – beli so v zadnjih treh krogih ABA lige prišli še do drugega neuspeha in so s 5-4 na 7. mestu.

Beograjčani so v prestolnico Slovenije pripotovali po treh zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih (Žalgiris, Mornar, Valencia) in so hitro prišli do 8 točk prednosti – 12:4. Cedevita Olimpija je odgovorila s serijo 8-0, v drugi polovici druge četrtine pa je ljubljanska prednost narasla na +12.

Ekipa Dragana Šakote je do odmora zaostanek uspela znižati na samo -3, 35:32, a so Ljubljančani v drugem polčasu ves čas nadzirali potek obračuna in obdržali prednost, ki je v 39. minuti po košu Maika Zirbesa narasla na neulovljivih 72:60.

Ryan Boatright je bil najučinkovitejši s 17-imi točkami (4/6 za tri), odličen je bil Marko Simonović s točko manj (2/4 za dve, 4/8 za tri, 0/2 prosti meti), ob tem pa je zbral še 7 skokov. Filip Krušlin je dodal 9 točk, Maik Cirbes, Codi Miller-McIntyre in Andrija Stipanović pa po 8.

Cedevita Olimpija v naslednjem krogu odhaja v Pogorico.