Koper Primorska doma premagala Zadar

Liga ABA 9. Dec 201920:16 > 20:21
Koper Primorska/Žiga Mikeli

Košarkarji Primorske so bili v zadnjem srečanju 10. kroga lige ABA v Kopru boljši od Zadra, ki so ga premagali s 83:78.

Primorci so v zadnjih štirih srečanjih ABA lige prišli še do tretje zmage in so z razmerjem zmag in porazov 7-3 s Partizanom in Cedevito Olimpijo samo za Budučnostjo. Zadar je izgubil še devetič.

Košarkarji Jurice Golemca so v finišu prvega polčasa prišli do občutnejše prednosti (37:28), v tretji četrtini je prednost narasla na + 12 (62:50). Gostje s Hrvaške so pretili in prišli na samo dve točki zaostanka. Preko Bryon Allena in Dominika Mavre so imeli dve priložnosti, da bi prišli v vodstvo, a meta izza linije 6.75 nista šla skozi obroč. Koper Primorska je na koncu slavila s 83:78 (21:18, 16:15, 25:19, 21:26).

Najboljši pri Primorcih je bil Ivan Marinković z 20-imi točkami (9/10 za dve, 2/4 prosti meti), 6 skoki, asistenco in dvema ukradenima žogama. Harris je dosegel 19 točk, Marko Jagodič Kuridža pa jih je dodal 16.