URADNO: Jagodić-Kuridža v Crveni zvezdi!

Liga ABA 19. Dec 201918:14 > 18:16
Koper Primorska/Žiga Mikeli

Dosedanji krilni center Koper Primorske in eden najkoristnejših igralcev ABA lige Marko Jagodić-Kuridža je naslednji, ki je zapustil Primorce. Podpisal je pogodbo s Crveno zvezdo.

Izkušeni košarkar je že opravil zdravniške preglede in je z rdeče-belimi podpisal pogodbo za eno leto in pol.

S prihodom Marka Jagodića-Kuridže je Crvena zvezda dobila izjemno borbenega, samozavestnega in izkušenega košarkarja, ki bo s svojo igro prinesel novo energijo“, so v sporočilu za javnost navedli pri Crveni zvezdi.

Jagodić-Kuridža je kariero začel v Spartaku iz Subotice, igral je za Novi Sad, Borac iz Banja Luke, Cibono, češki Nymburk, belgijski Oostende in nazadnje za Koper Primorsko. V vrstah enega od najprijetnejših presenečenj sezone, ki mu v zadnjem času preti črni scenarij, je bil Jagodić-Kuridža najkoristnejši igralec, s povprečnim učinkom 14 točk, 8 skokov in 3 asistence na srečanje.

S Cibono, Nymburkom, Oostendejem i Koper Primorsko je osvojil državne naslove, z Zagrebčani pa je osvojil tudi naslov najboljšega v ligi ABA.

„Za mene je to izjemna čast, ko je prišel klic Crvene zvezde, nisem razmišljal veliko. Velik klub in velik izziv zame. Nimam veliko časa za prilagajanje in uigravanje, zato moram izkoristiti vsak trening zato, da se čimprej vključim v ekipo. Na meni je, da trdo delam in upravičim zaupanje Crvene zvezde“, je dejal novi krilni center Crvene zvezde, ki se bo ekipi priključil v četrtek zvečer, takoj ko ekipa pride iz Rusije. 32-letni Jagodić-Kuridža je naslednji v vrsti, ki zapušča potapljajočo se primorsko barko, v novem klubu si je izbral dres s številko 21, debitiral pa bo v ponedeljek, prav proti svojemu bivšemu klubu.