Bo Cedevita Olimpija "bojkotirala" tekmo v Beogradu!?

Liga ABA 1. Mar 202012:56 > 12:59
SK

Hrvaški Večerni list piše, da bi Cedevita Olimpija lahko bojkotirala današnjo tekmo v Beogradu proti Crveni zvezdi in ne bo prišla na parket dvorane, zaradi določenih komentarjev in sodnikov iz preteklosti.

Obračun 20. kroga lige ABA in hkrati tudi derbi je predviden za danes zvečer ob 21. uri, ko se bosta v Beogradu udarili ekipi Crvene zvezde in Cedevite Olimpije. To je hkrati tudi zelo pomembna tekma v boju za playoff, saj imata obe ekipi enak učinek zmag in porazov (12-7).

Po pisanju hrvaškega “Večernega lista” pa je derbi kroga pod vprašajem, saj naj bi Cedevita Olimpija zagrozila vodstvu lige, da ne bo prišla na parket dvorane v Beogradu.

Glavni razlogi naj bi bili v tem, da je med glavnimi delilci pravice Tomislav Hordov, ki je bil tudi med sodniško trojko na tekmi Cedevite Olimpije in Mornarja.

Vse se je pravzaprav začelo po tisti tekmi, ko je ljubljanski klub poslal pritožbo oziroma dopis na več različnih naslovov zaradi izjave trenerja Mornarja Mihaila Pavičeviča v enem izmed time-outov.

“Oni so v bonusu, mi imamo sodnika. Ne mečite od daleč. Ne mečite trojk, pojdite na prodor pod koš,” je takrat dejal trener Mornarja.

Ljubljanski klub naj bi zamudil s pritožbo, glede sodnikov, tako, da po mnenju Večernega lista Ljubljančani zgolj vršijo pritisk na sodniško trojko. Ne prihod na parket oziroma “bojkot” tekme bi Olimpijo zagotovo drago stal, hkrati pa bi dodatno ogrozili playoff Lige ABA.

Uradne izjave s strani kluba zaenkrat še ni.