ABA: Krka premagala Cibono, a vseeno izpadla iz lige

Liga ABA 12. Mar 201720:53 > 21:11
Twitter/ABA liga

Košarkarji Krke so doma v zadnjem, 26. krogu lige ABA, po napetem boju, premagali Cibono 95:91, a to za ohranitev statusa ABA ligaša v prihodnji sezoni ne zadostuje.

Ker je Zadar doma z 81:78 premagal Union Olimpijo, to pomeni, da so se Dalmatinci po rednem delu tekmovanja izognili zadnjemu mestu in ohranjajo mesto v ABA ligi za prihodnjo sezono. Za Olimpijo je bil tokrat najbolj učinkovit Brandon Jefferson z 20 točkami.

Krka je v Dvorani Leona Štuklja večji del srečanja proti Ciboni zaostajala, a Zagrebčane v zadnji minuti srečanja vendarle prehitela. Prvi strelec srečanja je bil Marko Luković s 24 točkami.

Lani sta izpadla dva kluba. Trepetali so tudi v Novem mestu, a se je Krka v zadnjem krogu le rešila. Od jadranske druščine sta se tedaj poslovila Sutjeska in Tajfun. Tedaj še slovenski prvak je zasedel zadnje mesto.