Ruski odgovor: Teodosiću najdražja pogodba v zgodovini!

Turkish Airlines EuroLeague

Kar nekaj klubov iz lige NBA se zanima za usluge organizatorja igre CSKA-ja Miloša Teodosića, toda tudi v Moskvi ne sedijo križem rok.

Srbskemu reprezentantu se je iztekla pogodba z Moskovčani in številni menijo, da je skrajni čas, da se preizkusi še v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Miloš Teodosić je sicer že večkrat dejal, da se bo v ligo NBA odpravil le v primeru, če mu bo pogodbo ponudil klub, ki ima visoke ambicije in kjer bo dobil primerno minutažo.

Predsednik CSKA-ja Andrej Vatutin je po novi zmagi v ligi VTB dejal, da je klub že pripravil novo pogodbo za “svojega ljubljenega Srba”, a hkrati priznal, da se dobro zaveda, da bodo težko konkurirali močnim franšizam iz lige NBA.

Po poročanju nekaterih medijev naj bi rdeča armada za Teodosića pripravila ponudbo, ki je v Evropi še nismo videli – 30 milijonov evrov za novo petletno zvestobo oziroma šest milijonov na sezono!

Ko govorimo o klubih iz lige NBA, so zanimanje za Teodosića pokazali Brooklyn, Utah, Denver, Miami, … Sam srbski zvezdnik bi bil menda zadovoljen s pogodbo v višini med osem in 12 milijoni ameriških dolarjev (brez davka).