CSKA brez težav do novega naslova v ligi VTB

Uncategorized 10. Jun 201820:05 > 20:07
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji moskovskega CSKA-ja nadaljujejo z dominacijo v ligi VTB. Dinastija CSKA-ja je osvojila že deveti naslov v tem regionalnem tekmovanju.

Armada je na finalnem obračunu zaključnega turnirja zanesljivo ugnala mestnega tekmeca Himki, ki je padel s 94:58. Za CSKA je bil to že deveti naslov v tekmovanju, ki je letos praznovalo deseto obletnico.

CSKA je brez naslova ostal le leta 2011, ko je slavil prav Himki, ki si je z uvrstitvijo v letošnji finale zagotovil nastop v Evroligi. Za najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja je bil izbran organizator igre Sergio Rodriguez.

Tekma je bila izenačena le na začetku, saj je CSKA s serijo 17:3 že po prvih desetih minutah vodil za 14 točk. Himki se je v nadaljevanju le enkrat približal na sedem točk, CSKA pa je v zadnji četrtini znova pohodil plin in povedel celo za 17 točk.

Najboljši strelec pri CSKA-ju je bil z 20 točkami Cory Higgins, pri Himkiju pa je 21 točk dosegel Aleksej Šved.

Na tekmi z tretje mesto je Zenit s 93:79 premagal Unics.

VTB ligo bosta v prihodnji sezoni v Evroligi predstavljala CSKA in Himki, Zenit, Unics in Lokomotiva pa bodo igrali v Eurocupu.