Šved zaradi Khimkija zavrnil štiri NBA klube

Scott Halleran/Getty Images

Ruski košarkar Aleksej Šved je imel na mizi štiri ponudbe iz lige NBA, vendar se je odločil, da ostane pri moskovskem Khimkiju, je razkril njegov predstavnik Obrad Fimic.

Najboljši igralec kluba iz predmestja Moskve na leto prejema štiri milijone ameriških dolarjev, pogodba pa mu poteče leta 2020.

Vsako leto se NBA ekipe zanimajo za Šveda. Letos so ponudbe poslali New Orleans, Memphis, Minnesota in Phoenix. Najboljša je bila visoka štiri milijone dolarjev, vendar ni pokrivala naših potreb. Prav tako so ponudili tudi dve minimalni ponudbi,” je razkril agent Alekseja Šveda: “V NBA bi morali razumeti, da se Aleksej nikomur ne potrebuje dokazovati. V skladu s tem bi morala biti vrednost njegove pogodbe dvakrat višja od ponujene.”

Šved je svojo tretjo sezono v dresu Khimkija končal zelo uspešno. Proglašen je bil za najboljšega strelca Evrope, s Khimkijem pa je zaigral v četrtfinalu Evrolige in finalu lige VTB.