Maccabi zmagal v Blaugrani

Evroliga 18. Dec 202023:01 > 23:07 0 komentarjev
Barcelona Maccabi

V Evroligi je Maccabi z 68:67 premagal Barcelono, Real Madrid je po podaljšku slavil proti Olympiacosu, Bayern München pa je ugnal Baskonio.

Maccabi je v prvi četrtini na krilih Dragana Benderja in Othella Hunterja prišel do prednosti petih točk (17:12). Druga četrtina je pripadla domačim košarkarjem. Razigral se je Kyle Kuric, ki je dosegel osem zaporednih točk in na odmor je Barcelona odšla s prednostjo dveh točk (32:30).

V tretji četrtini je Barca večino časa držala manjšo prednost (Maccabi je dvakrat povedel za točko) in po 30 minutah je vodila za eno. Podobna zgodba se je nadaljevala tudi v zadnji četrtini. Izraelci so po prostem metu Hunterja vodili za 4, sledili pa sta trojki Calathesa in Kurica ter še en koš Calathesa za 67:63 za Barcelono. Maccabi se je s prostimi meti približal na točko zaostanka, Hunter pa je 13 sekund pred koncem zabil za vodstvo z 68:67. V zadnjem napadu je Higgins zgrešil met za zmago in Maccabi se je veselil presenetljive zmage v katalonski prestolnici.

Barcelona (11-4) je tako prepustila vodilno mesto na lestvici CSKA-ju, Maccabi (6-9) pa je zmagal tretjič na zadnjih štirih tekmah.