Houston Rockets zamenjali glavnega menedžerja

Liga NBA 16. Okt 20209:36 > 9:38
Bob Levey/Getty Images

Daryl Morey, ki je 13 let opravljal funkcijo glavnega menedžerja Houston Rockets v ligi NBA je sporočil, da bo ob koncu meseca zapustil to funkcijo. Zamenjal ga bo Rafael Stone.

Morey je bil GM franšize iz Teksasa od leta 2007, 1. novembra pa se bo od funkcije uradno poslovil.

To je bilo čudovito obdobje, ampak menim, da je pravi čas za odhod. Moj sin je končal srednjo šolo in prišel je trenutek, ko moram gledati na družino in ostale zasebne zadeve”, je izjavil 48-letni Dylan Morey.

V Moreyjevi eri so Rockets štirikrat zmagali v jugozahodni diviziji, v končnici pa dlje od konferenčnega finala niso prišli nikoli.

Njegov odhod je naslednji v samem vodstvu kluba, potem ko je nedavno potekla pogodba trenerju Miku D’Antoniju.

Pri Rockets so že tudi objavili, kdo bo prevzel Moreyjevo funkcijo. To bo Rafael Stone, ki v klubu v različnih funkcijah deluje že 15 let, nazadnje pa je bil Moreyjev pomočnik.

Glavni kandidati za mesto glavnega trenerja so Jeff Van Gundy, Stephen Silas in John Lucas.