Juriš na prstan: Bogdanović in Holiday v Milwaukee

Liga NBA 17. Nov 20208:15 > 8:17
Kelley L Cox-USA TODAY Sports

Po poročanju ameriških medijev se je branilec srbske reprezentance Bogdan Bogdanović preselil k franšizi Milwaukee Bucks.

Bogdanović bo najprej podpisal novo pogodbo s Sacramentom, nato pa bo v zamenjavi za Donteja DiVincenza Ersana İlyasovo in D. J. Wilsona prestopil v Wisconsin.

Z Bogdanovićem bo v Buckse odšel tudi njegov dolgoletni soigralec Justin James.

Za najboljšo ekipo rednega dela v preteklih dveh sezonah je to velik ulov, saj so že pred tem potrdili prihod nekdanjega all-star branilca Jrua Holidayja.

Holiday je v prejšnji sezoni v dresu New Orleans Pelicans dosegal po 19,1 točke in 6,7 podaje na tekmo, v novi sezoni pa ima garantirano plačo v višišni 25,4 milijona dolarjev.

NBA branilca Damian Lillard in J. J. Redick sta Holidayja okronala za trenutno najboljša obramebnega igralca Lige NBA.

Katelyn Mulcahy/Getty Images

Ameriški novinarji ugibajo, da bo začetna peterka Milwaukeeja v naslednji sezoni izgledala tako:

Organizator igre: Jure Holiday
Branilec: Bogdan Bogdanović
Krilo: Khris Middleton
Krilni center: Giannis Antetokounmpo
Center: Brook Lopez

Bucksi so že v prejšnji sezoni blesteli v rednem delu Lige NBA in bili do prekinitve tekmovanja zaradi pandemije koronavirusa zanesljivo najbolj konstantna ekipa v najmočnejši ligi. V končnici so nato polfinalu Vzhoda priznali premoč Miami Heat, ki je na koncu zaigral v finalu in tam priznal premoč prvakom LA Lakers.

Vodstvo kluba je po poročanju Adriana Wojnarovskega takoj po koncu sezone zavihalo rokave in z menjavami ustreglo željam prvega zvezdnika ekipe, Grka Giannisa Antetokounmpa, ki bi v nasprotnem primeru zapustil klub. V zadnjih tednih se je večkrat omenila možnost, da bi se grški superzvezdnik preselil k Luki Dončiću v Dallas, a se to skoraj zagotovo ne bo zgodilo.