Celticsi bodo upokojili Pierceov dres

Liga NBA 1. Maj 201716:55 > 16:59
Al Bello/Getty Images

Celticsi nameravajo upokojiti dres s številko 34, ki ga je pri bostonskem moštvu nosil Paul Pierce, je danes potrdil solastnik kluba Wycliffe K. Grousbeck.

Pierce je zadnjo tekmo v karieri odigral sinoči, ko je v dresu LA Clippersov doživel poraz proti Utah Jazzu in se tako poslovil od tekmovanja (Utah je slavil s 4:3 v seriji). Veteran je dosegel 6 točk, 3 skoke in eno asistenco.

39-letni Pierce je brez dvoma eden od najboljših košarkarjev v zgodovini Celticsov – desetkrat je bil izbran v zvezdniško ekipo All Star, štirikrat je bil v “naj” ekipi lige NBA, osvojil je tudi naslov prvaka in bil tedaj MVP finalne serije.

Za “kelte” je odigral polnih 15 sezon, potem pa bil še član Netsov in Wizardsov ter nazadnje Clippersov. Že na začetku sezone napovedal, da je ta res njegova zadnja.

Kariero zaključuje kot najboljši igralec v zgodovini Boston Celticsov po zadetih prostih metih, zadetih trojkah in po številu ukradenih žog.