Howard v Charlotte, Brook Lopez v Lakerse

Liga NBA 21. Jun 20179:11 > 9:42
Getty Images

Dva dni pred naborom Lige NBA so nekateri klubi že potegnili prve poteze in nakazali, da nas čaka eden izmed najbolj zanimiv prestopnih rokov do zdaj.

Los Angeles Lakersi in Brooklyn so se dogovorili za menjavo predlanskega drugega izbora D’Angela Russla, za katerega se v mesto angelov seli Brook LopezJezerniki bodo dobili še 27. izbor na letošnjem naboru, Netsi pa ruskega centra Timofeja Mozgova.

Lopez, 29-letni center, tako od svojega debija v Ligi NBA v sezoni 2008/09 prvič menja klubske barve. Glavni razlog za menjavo je sprostitev kapitala za plače igralcev v prihodnji sezoni, ko bo Lopez postal prost igralec. Če prištejemo še pogodbo Mozgova, se bo pri LA Lakersih sprostilo kar 60 milijonov dolarjev.

Howard že zapušča Atlanto

Drugi posel za prihajajočo sezono v Ligi NBA sta sklenila Charlotte in Atlanta. Dwight Howard, nekdanji najboljši center lige, po vsega eni sezoni zapušča vrste Atlante in se seli v Charlotte. Atlanta bo v zameno dobila centra Milesa Plumleeja, italijanskega ostrostrelca Marca Belinellija in 41. izbor na letošnjem naboru, Hornetsi pa so s centrom dobili še 31. izbor na prihajajočem draftu.

Howard, ki je lani podpisali triletno pogodbo z domačo Atlanto, je v minuli sezoni dosegal le 13,5 točke in 12,7 skoka na tekmo, v končnici pa v zadnji četrtini obsedel na dveh od šestih tekem, v katerih je Atlanta izpadla proti Washingtonu. Superzvezdnik ne bo poceni, saj je njegova pogodba vredna kar 23,5 milijona dolarjev na sezono.

Streeter Lecka/Getty Images

Cleveland išče odgovor na Duranta

Zanimivo je tudi v vrstah letošnjih poražencev v finalu. Cleveland si želi še dodatno okrepiti svoje moštvo, zanimiva pa sta jim predvsem dva igralca – Paul George iz Indiane in Jimmy Butler iz Chicaga. Cavaliersi bi lahko izkoristili dejstvo, da Georgu s koncem prihajajoče sezone poteče pogodba, ob tem pa je že potrdil, da ne bo podpisal nove z Indiano. Pacersi imajo tako poleti še zadnjo možnost, da izvrstnega košarkarja vnovčijo za dobro menjavo. Cleveland bi se lahko v menjavi za Georga odrekel Kevinu Lovu.

Na radarju najboljše ekipe Vzhoda je tudi Butler, ki pa se po poročanju novinarskih kolegov preko “luže” bolj nagiba k podaljšanju svoje pogodbe z Biki. Težave se pojavljajo tudi pri novačenju Georga, ki bo s koncem prihodnje sezone skoraj zagotovo podpisal pogodbo z LA Lakersi, kjer pa si ga želijo že zdaj. Tudi pogovori za to menjavo so že v teku.

Prva bo izbirala Phiadelphia

Zanimivo bo tudi na naboru, saj se je Boston odpovedal prvemu izboru in ga prepustil Philadelphii, ki pa je v zameno oddala še tretji izbor in še enega v prvem krogu.

76-ersi so se za to menjavo odločili, ker si v svojih vrstah močno želijo branilca Markella Fultza. V Bostonu pa pravijo, da bodo svojega želenega igralca lahko izbrali tudi s tretjim izborom. Celticsi bodo v prestopnem roku iskali tudi novega krilnega centra. Govori se predvsem o Blaku Griffinu, glavna želja pa ostaja krilni igralec iz Utaha Gordon Hayward.

Obeta se še veliko menjav

Clippersi medtem preizkušajo tržišče, saj so se pripravljeni odpovedati zvezdniku DeAndreu Jordanu, a zaenkrat še ne vejo kaj lahko zanj dobijo. Phoenix je že zavrnil njihovo ponudbo za Tysona Chandlerja in četrti izbor na letošnjem naboru.

Veliko govoric prihaja tudi iz vrst New Yorka, kjer je v igri za prestop vzhajajoča zvezda lige Latvijec Kristaps Porzingis, za katerega je javnost pričakovala, da je edini nedotakljiv košarkar Knicskov.Phill Jackson ima kot kaže druge namene.

Več bo zagotovo jasnega po naboru, ki ga v noči na petek gosti New York. Že takrat se pričakuje ogromno novih poslov, ki bi lahko pripeljali do novih odmevnih prestopov.