"Potrebna bo širitev lige NBA, favorit je Seattle"

Liga NBA 26. Jul 20175:31 > 5:32
Jonathan Bachman, Getty Images Sport

Komisar lige NBA Adam Silver je povedal, da bo Seattle v prihodnosti skoraj sigurno zopet dobil svojo NBA ekipo.

Seattle Supersonicsi so v ligi NBA prvič igrali v sezoni 1967/68 in enajst let pozneje osvojili naslov prvaka lige. Klub so leta 2008 preselili v Oklahomo, kjer je dobil vzdevek Thunder.

“Mislim, da je vprašanje le, kdaj je primeren trenutek, da razširimo ligo. Ne želim postaviti točnega datuma, a bo to v nekem trenutku neizogibno. Vedno sem tako mislil in Seattle je kraj, ki bo skoraj zagotovo zopet dobil svoj klub,” je povedal Silver.

Nekaj bivših legend Supersonicsov že težko pričakuje vrnitev lige NBA v mesto. Eden izmed njih je tudi Gary Payton.

“Še vedno ne morem verjeti, da v Seattlu ni košarke. To mesto je predobro, da ne bi imelo svoje ekipe,” je Payton medijem povedal lani.