Prišel dopis NBA – med himno morajo vsi stati!

Liga NBA 30. Sep 20174:20 > 4:21
Jonathan Bachman, Getty Images Sport

Bliža se začetek lige NBA, vodilni ljudje tekmovanja pa so vsem nastopajočim klubom poslali dopis, ki sporoča, da morajo igralci in strokovni štab med intoniranjem ameriške oziroma kanadske himne stati.

Za tiste, ki ne spoštujejo pravila, je predpisana določena kazen. Tako se želi NBA zavarovati, da se slučajno ne bi ponavljali dogodki iz lige NFL, kjer je klečanje, sedenje ali držanje pod roko med himno postalo skoraj že stalnica vsake tekme.

Prvi je s takim početjem lani začel podajalec San Francisca Colin Kaepernick, ki je med himno pokleknil, letos pa je veliko igralcev izrazilo solidarnost ter obnašanje kopiralo.

Znano je, da niti odnos igralcev do ameriške politike ni najbolj prijazen.Nedavno so se prvaki, igralci Golden State Warriorsov odločili, da ne odidejo na obisk v Belo hišo. s čimer protestirajo proti predsedniku Donaldu Trumpu.

Sezona v ligi NBA se začne 18. oktobra, tudi s prenosi na televiziji Sportklub.