Irving znova na parketu, Boston do 13. zaporedne zmage

Liga NBA 15. Nov 20173:59 > 4:04
Kevin C. Cox Getty Images Sport

Košarkarji Bostona so v noči iz torka na sredo s 109:102 ugnali Brooklyn. Prvo ime srečanja je bil prvi zvezdnik Celticsov Kyrie Irving, ki je po tekmi odsotnosti zaradi zloma nosu tokrat zaigral z zaščitno masko.

Boston je s 13. zaporedno zmago potrdil sijajno formo in bo mirno pričakal četrtkov obračun proti branilcem naslova iz Golden Stata, ki je prav tako v odlični seriji, zato se nam zagotovo obeta prava poslastica.

Kyrie Irving je tokrat vpisal 25 točk in vpisal še 5 asistenc ter potrdil, da ga poškodba ni vrgla iz ritma. Branilec Bostona je po tekmi povedal: “Res gre za neverjeten niz. Zdaj se bo začela novinarska mrzlica in spraševanja, kdaj se bo ta niz končal in kaj se bo zgodilo, ko bomo igrali z Golden Statom.

Celticsi so tekmo dobili z odlično končnico, ob Irvingu pa sta se z dobro predstavo izkazala še Marcus Morris (21 točk in 10 skokov) in Jason Tatum (19 točk). Pri Brooklynu je bil z 19 točkami najučinkovitejši igralec Joe Harris.

Houston je doma kljub 38 točkam in 11 asistencam Jamesa Hardna izgubil proti Torontu (113:129). Pri gostih je blestel DeMar DeRozan (27 točk), veliko pomoč pa je imel še v CJ Milesu in Kylu Lowryju, ki sta oba dosegla po 19 točk. Lowry je vpisal še 10 podaj. Rocketsi so doživeli prvi poraz po šestih zaporednih zmagah.

Na tretji tekmi večera je San Antonio v Dallasu pričakovano slavil (97:91). Prvo ime tekme je bil LaMarcus Aldridge, ki je dosegel 32 točk. Pri gostiteljih je tudi tokrat navdušil novinec Dennis Smith jr., ki je s 27 točkami prišel do rekorda kariere. Dallas je na prvih 15 tekmah vpisal le dve zmagi in je zaenkrat najslabša ekipa v Ligi NBA. To je bila 500. zmaga v gosteh za trenerja Spursov Gregga Popovicha.