Najhujši poraz Dragića in Miamija v sezoni

Liga NBA 30. Nov 20175:57 > 5:59

Goran Dragić in ekipa Miami Heat so v kultnem Madison Square Gardnu v New Yorku proti Knicksom zabeležili najhujši poraz v letošnji sezoni, potem ko so bili domači boljši s 115:86, pa čeprav se je že v prvi četrtini poškodoval prvi zvezdnik kratkohlačnikov Kristaps Porzingis.

Goran Dragić, eden izmed treh kapetanov ekipe Miami Heat, je bil ponoči v Madison Square Gardnu povsem nemočen proti Knicksom, ki so dobili tekmo brez težav, a za to plačali visok davek, saj se je že v uvodnih minutah obračuna poškodoval prvi zvezdnik ekipe iz New Yorka Kristaps Porzingis. Latvijec se je poškodoval, potem ko mu je na nogo stopil Justise Winslow.

New York je dobil vse četrtine, že v prvi so bili boljši za 11 točk, v drugi pa za 10, kar je pomenilo, da je vročica že na odmor odšla z 21 točkami zaostanka. V drugem polčasu je New York predvsem po zaslugi povratnika po poškodbi Enesa Kanterja nadzorovala rezultat in na koncu vpisala svojo 11. zmago na 21 tekmah, Miami pa je zdaj pri desetih zmagah in 11 porazih.

Kanter je za domače dosegel 22 točk in 14 skokov, 17 točk je dodal Courtney Lee. Pri Miamiju pa je bil strelsko najbolj učinkovit Kelly Olynyk s 17 točkami, ob odsotnosti Hassana Whitesida pa Goran Dragić ni uspel dominirati na tekmi, končal je le s šestimi točkami in tremi asistencami.